Do wakacji

Jubileuszowy Dzień Patrona

Dzień 18 października 2016 roku społeczność Zespołu Szkół nr 5 przeżywała jako wyjątkowe wydarzenie. Dziesięć lat temu nasza szkoła przyjęła imię Jana Pawła II.

Jubileuszowe spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym przemarszem do Kościoła NMP Nieustającej Pomocy na Mszę Świętą, celebrowaną przez Księdza Biskupa Ryszarda Karpińskiego.

Radosnym punktem uroczystości było symboliczne wysłanie Listów do Jana Pawła II.  Ich autorami byli uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami.

W podniosłą atmosferę Dnia Patrona wprowadziły przybyłych na uroczystość Gości i Społeczność Szkoły chóry: Amabile z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie i nasz szkolny Sensorium.

W swoim wystąpieniu Dyrektor Szkoły odwołał się do historii 10 minionych lat nawiązując do Programu Wychowawczego Szkoły. Przypomniał jej misję i cele prowadzonej pracy wychowawczej. Zaznaczył, że program wzbogacony o nauczanie i myśl Jana Pawła II jest dla nauczycieli podstawą do budowania stylu Patrona. Patrona, który może być przewodnikiem dla każdego ucznia niezależnie od osobistych przekonań i światopoglądu.

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Laureatom i finalistom szkolnego konkursu Wiedzy o Patronie wręczono nagrody. Czworo uczniów odebrało stypendia fundowane corocznie przez Radę Pedagogiczną naszego Zespołu. Uczniowie klasy 2 sl podzielili się swoimi wrażeniami z wyjazdu do Krakowa śladami Jana Pawła II na Franciszkańską 3.

Wielu wzruszeń i powodów do zadumy dostarczył specjalnie przygotowany na dzień jubileuszu spektakl "Profile istnienia".

Telewizyjna transmisja z auli umożliwiła przeżywanie wydarzeń tego dnia wszystkim uczniom Szkoły.

Z okazji 10 rocznicy przyjęcia imienia Jana Pawła II wydana została pamiątkowa publikacja, ukazująca historię i bogactwo działań wychowawczych inspirowanych myślą Jana Pawła II.

Autor: Iwona Lipiec